poliüretan zemin, poliüretan zemin kaplama, poliüretan icon, poliüretan banner,
Poliüretan Zemin Kaplama
Sportif zeminler için uygun maliyetlerde kusursuz işçilik ile poliüretan zemin kaplama hizmeti sunmaktayız. Poliüretan fiyatları, malzemeleri, nasıl uygulandığı ve poliüretan çeşitlerimiz hakkında bilgi almak için hemen teklif formundan bize ulaşabilirsiniz.

Poliüretan bir termoset polimer türüdür ve yüksek performans gösteren kaplama olarak kabul edilmektedir. Teknik olarak yanlış olmasına rağmen, çoğunlukla  sadece “üretan” olarak bilinmektedir.

Poliüretan Zemin Kaplama Nedir?

Genellikle epoksi ile karşılaştırılan poliüretan kaplama avantaj bakımından kullanım alanlarına da bağlı olarak birçok zemin kaplamaya göre daha ergonomik kullanıma sahiptir. Buna göre, poliüretanın kuru film kalınlığının sizi kandırmasına izin vermeyin.

Poliüretan, yüzeyi çizilmeye karşı çok daha fazla dayanıklı hale getirdiğinden epoksiden daha fazla esnekliğe sahiptir. Aynı zamanda, etkilerin daha iyi emilmesine yardımcı olmakta ve çok daha yüksek aşınma direnci sağlamaktadır.

Poliüretan avantajlarından biri, farklı renkler, logolar, geometrik şekiller, grafikler renkli EPDM granüllerinin yüzeye uygulanabilir olmasıdır. Sistem, oyun alanlarındaki kritik düşme yüksekliği için korumayı ayarlayabildiğinden farklı kalınlıklarda monte etmek için tasarlanmıştır ve oyun alanı ekipmanı ve oyun alanı ayarlarını tamamlamak için renkler karıştırılabilir ve çeşitlendirilebilir.

Poliüretanın diğer avantajı, UV’nin stabil olmasıdır. Bunun anlamı poliüretan zemin belirli bir zaman zarfında güneş ışığı gördüğü zaman bu durumdan epoksi kadar etkilenmeyeceği anlamına gelmektedir. Ayrıca, daha büyük sıcaklık dalgalanmalarını tolere edebilir ve nemi daha iyi kontrol etmektedir.

poliüretan, üretan, poliüretan spor zemini, poliüretan zemin,

Poliüretan Zemin Kaplama Avantajları

Çok Yönlülük

Poliüretan kaplamalar, ahşap, metal ve plastik dahil olmak üzere birçok yüzey malzemesine ve hemen hemen her türlü döşeme yüzeyine uygulanabilmektedir.

Üstün Koruma

Poliüretan kaplamaların kullanılmasının birincil faydası, yüzeyin kendisinin sağladığı korumadır. Uygulandığında, kaplama, elemanlar ve kapladığı nesne arasında geçirimsiz bir engel oluşturmaktadır. Pürüzsüz ve sert yüzeyi ile poliüretan yağmuru, kiri, çamuru ve diğer doğal yüzey aşındırıcılarını uzak tutmakta ve korozyona neden olabilecek nem ve oksidasyona karşı koruma sağlamaktadır.

Ek olarak, poliüretan zemin kaplamalar imalat sektöründe çok popülerdir, çünkü yağ ve solventlerin kapatılmasına yardımcı olur, bunun yanında gürültü azaltmaya yardımcı olmanın avantajını da kullanmaktadır.

Sınırlı Risk

Poliüretan insanlara, hayvanlara veya çevreye zararlı olabilecek herhangi bir buhar yaymadığından, kullanım seçimi genel olarak çok az risk altındadır.

poliüretan zemin kaplama, poliüretan nasıl yapılır,
poliüretan, poliüretan çok amaçlı saha, çok amaçlı sahalar,

Poliüretan Zemin Özellikleri

Poliüretan yumuşak ve elastiktir ve bu nedenle yaya trafiğinin yoğun olduğu, esneklik, zıplama, kaymazlık gerektiren alanlar için uygun bir zemin uygulamasıdır:

UV Stabilitesi: Poliüretan UV ışınlarına dayanıklıdır (alifatik poliüretanlar), bu güneş ışığına maruz kaldığında renginin atmayacağı / solmayacağı anlamına gelmektedir.

Esneklik: Poliüretan zemin kaplama sistemleri, genellikle küçük hareketleri barındıran potansiyel olarak uygun esneklik sunmaktadır.Beton zemin gibi tamamen kas katı bir yapıda değildir.

Dayanıklılık: Epoksi gibi, poliüretan güçlüdür ve ağırdır, bu da özellikle ağır yükler ve çok fazla insan hareketi olduğu zamanlarda etkilidir.

Minimum Bakım & Onarım: Yoğun 24 saat işletmelerde kullanılan bir poliüretan zemin kaplama sistemi standart periyodik bakımlar haricinde uzun yıllar bakım&onarım gerektirmez.

Isı Toleransı: Poliüretanlar, yüksek ısı, soğuk ve termal şok toleransı sağlar.

 

Diğer Özellikler;

  • Azaltılmış VOC emisyonları.
  • Yerden ısıtma sistemleri için uygundur.
  • Kolay kayma.
  • Uzun yıllar kullanım ömrü.
  • Sararmaya ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.
poliüretan zemin basketbol sahası, poliüretan basketbol, poliüretan spor zemini,

Poliüretan Sportif Kaplama

Poliüretan zeminler, yükseltilmiş zeminler, asma zeminler veya eski asfalt şaplar gibi dinamik yüzeylere monte edilebilen gösterişli ve sağlam zeminlerdir.

Kuru derzler ve alt tabakanın büzülmesini kontrol edenler, hazırlık aşaması sırasında zeminin altına monte edilir. Bu, alt tabaka sürekli olmasa bile, derzlerin döşenmesine izin vermez.

Poliüretan zemin kaplama fono yalıtıcı özelliklere sahiptir, darbelere ve çizilmelere karşı oldukça dayanıklıdır ve endüstriyel bir trafiği sürdürecek kadar güçlüdür. Özellikle basketbol sahası yapımı için efektif bir zemin türü olarak oldukça fazla tercih edilmektedir.

Tamamen ışığa karşı kararlı olan yüzeysel kaplama, yoğun ışığın nüfuz ettiği ticari uygulamalarda bile çeşitli parlak renklerle güvenilir kullanım sağlar. Piyasada ayrıca poliüretan yer döşemesinin (Elektro Statik Boşalma) antistatik veya ESD versiyonlarını da bulabilirsiniz.

poliüretan, poliüretan zeminler, poliüretan zemin,