akrilik, akrilik zemin, akrilik zemin banner,
Akrilik zemin kaplama uygulaması nedir ve nasıl yapılır? Akrilik boyası fiyatları hakkında detaylı bilgiler aşağıda sunulmaktadır. Sportif tesisinize akrilik zemin kaplama uygulaması çeşitleri ve malzemeleri hakkında bilgi almak için hemen teklif formundan bize ulaşabilirsiniz.

Akrilik Zemin Nedir?

Akrilik döşeme uygulaması genel olarak yüzey boyası uygulaması olarak tanımlanabilir. Akrilik zemin kaplama diğer spor zemin uygulamalarına göre farklıdır, özellikle kimyasal bileşen ve maddelere maruz kalma durumunda ısı ile herhangi bir şekilde temas durumunda güçlü dirence sahiptir. Aynı zamanda altındaki zemine yapışma, çabuk kuruma gibi özellikleri de vardır. Tüm bu özelliklerle akrilik zemin insan trafiği ve etkisinin yoğun olduğu birçok spor sahası zemini için uygundur.

Akrilik zemin uygulamalarında kullanılmak üzere birçok akrilik boya türü ve markası mevcuttur. Zeminlerde kullanılmak üzere imal edilen akrilik boya çeşitleri çapraz uygulanmış akrilik reçine türü, UV dirençli ve kimyasal etkilere dayanıklı pigment boyalar ve diğer boya çeşitleri ile birleştirilerek imal edilir.

Akrilik zeminler birçok yaşam alanları ve tesis ve kamu alanı zeminlerinde kullanılabilmektedir. Bunlar; Spor salonları, açık alan spor alanı tesisleri, süpermarket, mağaza ve hastane zeminleri, okullar gibi birçok zemin için uygundur.

Akrilik zemin uygulaması yüksek dayanıklılık, kolay temizlenme, bakım maliyeti olmayan ideal zemin kaplamalarıdır.

Çok amaçlı saha yapımı, çocuk oyun alanları, antrenman alanları ve her türlü spor oyunlarında kullanılan çok amaçlı bir kaplama sistemidir. Poliüretan ve kauçuğa dayanan bu sistem aşınmaya karşı dayanıklıdır. Yüksek elastikiyet ve şok emme özellikleri, kayma, düşme ve çarpma gibi durumlarda oyuncuların yaralanma ihtimalini azaltır.

akrilik zemin, akrilik zemin kaplama, akrilik zemin kaplama türkiye,

Akrilik Zemin Uygulaması

Akrilik zemin kaplama ve farklı sentetik türler ile düzenlenmiş spor sahaları için özel bir şekilde dizayn edilmiş kusursuz bir görünüm ve performans sunan zemin kaplama türüdür. Genellikle 2 ya da 3 mm kalınlıkta üretilir. Kaplama zemini olarak astar uygulanmış asfalt ya da beton yapı üstüne uygulanmaktadır.

Yapılış ve kullanılış amaçlarına göre farklı reçine ve sentetik içeriklerle birlikte hem açık hem de kapalı mekanlarda uygulanabilen; ergonomik, her tür dizayna uygun, hijyenik zemin kaplama uygulamasıdır. Uygulama kullanımı, üzerindeki ayak hareketlerinde oldukça sağlıklı ve spor malzemelerinin zıplama ve diğer fonksiyonlarını kusursuz bir şekilde sağlamaktadır.

Poliüretan astar, beton veya asfalt zemine uygulanır. 8 mm kalınlıktaki ilk katman, poliüretan bağlayıcıyı SBR granülleriyle karıştırarak, bir “son işlem” makinesi ile sıcak döküm içine dökülür. İkinci kat ultraviyole ve ozon dirençli özel karışım kauçuk granülleri, 7 mm kalınlıkta, poliüretan bağlayıcı ile karıştırılan ilk katın üzerine finischer makinesi ile sıcak döküm olarak uygulanır. Kullanım amacına uygun çizgiler çizilerek, saha oynamaya hazır hale getirilir.

akrilik zemin uygulaması, akrilik zemin yapımı, akrilik boya uygulaması,

Akrilik Zemin Kullanım Alanları

 • Tenis Kortu
 • Basketbol Sahaları
 • Voleybol Sahaları
 • Çok Amaçlı Sahalar

Ayrıca; projenize göre farklı alanlarda da kullanılabilmektedir. Kullanım alanları ile ilgili detaylı bilgi için bizlere 0212 556 37 92 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

akrilik zemin, akrilik,

Akrilik Döşeme Türleri

Standart Akrilik Kaplama

 • Asfalt veya beton altyapıya uygulanır.
 • En az 3 kat akrilik boya uygulanır.
 • İstenilen renklerde uygulanabilir.
 • 2 kat beyaz çizgi uygulanır.

Minder Akrilik Döşeme

 1. Asfalt veya beton altyapıya uygulanır.
 2. Astar ve yenileme yüzeyi uygulanır.
 3. 3 kat minder kauçuk tozu katmanı uygulanır.
 4. Son kat olarak 2 kat akrilik boya atılır.

Kauçuk Zeminde Akrilik

 1. Asfalt veya beton altyapıya uygulanır.
 2. Astar ve yenileme yüzeyi uygulanır.
 3. 1 kat kauçuk döşeme yapılır.
 4. Son kat olarak 2 kat akrilik boya atılır.
akrilik çok amaçlı saha, akrilik saha, çok amaçlı saha,

Akrilik Zemin Saha Yapımı

Akrilik zemin sportif yer döşemesi oldukça avantajlıdır. Spor haricinde bir çok yerde uygulanabilir.

Yapıları gereği, akrilik zemin kaplama malzemeleri uzun ömürlüdür ve asfalt altyapılarında daha kullanışlıdır. Zemin, asfalt veya betonun döşenmesinden 3 hafta sonra zemine uygulanmalıdır.

Eğimler doğru şekilde hizalandıktan ve asfalt yüzeyi iyice temizlendikten sonra, asfalttaki gözenekleri doldurmak için kullanılan bir yüzey olan akrilik, bir katı zemine uygulanır. Bu tabakanın kurumasını takiben, zemine esneklik kazandıran uygulama, en az 2 kat kauçuk kat uygulanmalıdır. (Kauçuk katmanının uygulanması tamamen isteğe bağlıdır.) Uygulanmazsa zemin sertleşir. Sert sahalar, tenis toplarının sahada daha hızlı hareket etmesini sağlar. Bu nedenle, profesyonel tenisçiler sert sahaları seçmektedirler. Aynı şekilde basketbol sahaları için de topun sekmesi oldukça önemli olduğundan dolayı akrilik zeminler tercih edilmektedir. Ancak, otel, siteler, okullar, tatil köylerinde vb. Amatör kullanımlar için genellikle kauçuk yumuşak zeminler önerilir.

Akrilik Zemin Kaplama Fiyatı /  Maliyeti Nedir?

Akrilik spor sahası zemin kaplamasının fiyatı, uygulanacak alanın boyutlarına göre belirlenir. Net olarak fiyat verebilmek için, tam olarak metrekare öğrenmeli ve ona göre fiyat verilmelidir. Ayrıca uygulama kısmının siz mi yoksa vizyonspor güvencesiyle bizim tarafımızdan mı yapılacağı da belirlenmelidir. İşçilik ücreti ve diğer sarf malzemeler hesaba katılarak net bir fiyat çıkartmak mümkündür.

Sağ üstte bulunan teklif formundan bizlere ulaşabilirsiniz. Talebiniz bize ulaştığı anda mümkün olan en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlayacağız.

akrilik basketbol sahası, akrilik saha, akrilik basketbol, basketbol sahası,