©2023 VİZYON SPORT
TTF Onaylı & Zamanında Teslim

Tenis Kortu Yapımı

STANDART ÖLÇÜLERDE, TTF ONAYLI TENİS SAHA MALİYETİ, özellikleri ve teslim süreçleri hakkında bilgi almak için bizi arayabilir, hızlıca teklif almak ve maliyeti hakkında detaylı bilgi edinmek için hizmet talep formuna bilgilerinizi ve talebinizi izah ederek bize hemen ulaşabilirsiniz.

Vizyon Spor, %100 müşteri memnuniyetini amaçlayan bir misyonda olduğundan dolayı, daima en iyi kaliteli malzemelerle sorunsuz bir hizmet hedeflemektedir. Bu bağlamda yaptığımız ar-ge çalışmaları ile iklim şartlarına dayanıklı, kolay deforme olmayan, uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilen sportif tesisler inşa etmektedir.

Hizmet Talep Formu

Tenis Sahası Yapımı

Tenis kortu yapımı, belirli standartlara ve gereksinimlere uygun olarak gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. İşte tenis sahası yapımı hakkında bilgi verecek olur isek;

 1. Kort Zemini İnşaatı:
  - Toprak zemini düzleştirme ve sıkıştırma
  - Altyapı ve drenaj sistemi kurma
  - Kort yüzeyinin döşenmesi
  - Çizgilerin ve aksesuarların eklenmesi
 2. Bakım ve Onarım:
  Tenis kortunun uzun ömürlü olması için düzenli bakım ve onarım gereklidir. Bakım işlemleri, temizlik, yüzeyin yeniden kaplanması ve çizgilerin tazelemeyi içerebilir.
 3. Profesyonel Yardım:
  Tenis kortu yapımı ve bakımı karmaşık bir süreç olabilir. Bu nedenle, bir profesyonel tenis kortu inşaat şirketi veya uzmanından yardım almak önemlidir. Ayrıca, kortun yerel düzenlemelere ve izinlere uygun olduğundan emin olmalısınız.
Tenis Sahası Maliyeti ve Ölçüleri
Tenis sahası yapımı

Tenis Kortu Ölçüleri

TTF onaylı resmi bir tenis kortu, belirli ölçülere sahiptir. Tekler maçlarında kort, 23.77 metre (78 feet) uzunluğunda ve 8.23 metre (27 feet) genişliğindedir.

Çiftler maçlarında ise daha geniştir ve 23.77 metre (78 feet) uzunluğunda ve 10.97 metre (36 feet) genişliğindedir.

Tenis kortu yapım süreci profesyonel ekip işiyle tenis oyununun keyifli ve güvenli bir şekilde oynanabilmesi için kritik öneme sahiptir.

Standartlara uygun bir kortta mukavemetli (kaliteli) zemin kullanılmalıdır.

Tenis Kortu Maliyeti

Tenis kortlarının maliyeti istenilen ölçü ve zemin çeşsidne göre değişmekte olup bizimle irtibat kurarak fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Açık ve Kapalı Tenis Kortu

Tenis kortları genellikle iki ana türde yapılır: açık hava kortları ve kapalı tenis kortlar. Açık hava kortları, genellikle doğal çim, toprak veya sentetik sert yüzeylerden oluşurken, kapalı kortlar daha genellikle sentetik sert yüzeylerden yapılır.

Çoğu tenis kortu, sentetik sert yüzeylerden oluşur. Bu yüzeyler dayanıklı, bakımı kolay ve aktif oyun sağlar. Sentetik sert kortlar arasında en yaygın ve tercih sırasına göre tenis kortu çeşitleri şunlardır:

 • Akrilik Kortlar: Akrilik kaplama, sert, dayanıklı ve hızlı bir oyun sunar. Ayrıca renkli çizgilere sahip olabilirler.
 • Suni Çim KortlarSuni çim kortlar, doğal çimin görünümünü ve hissini taklit ederken dayanıklılık sağlarlar.
 • Sert Ahşap Kortlar: Ahşap tabanlı sert kortlar da dayanıklıdır ve geleneksel bir estetik sunarlar. Ancak bakım gerektirebilirler.
tenis kortu yapımı sahası

Büyük Düşünüyoruz!

 • Profesyonel teknik ekip.
 • Yüksek kalitede, mukavemetli malzemeler.
 • Tamamen müşteri odaklı misyon.

Zamanında
Tam Teslimat

SPORT

VİZYON

%100 Müşteri Memnuniyeti

Vizyon Spor, futbol Sahaları Yapımı’nda profesyonel ekibi ile açık ve kapalı halı saha yapım işlerini kısa sürede anahtar teslim gerçekleştirmektedir.

Kapalı & Açık Halı Saha yapımı

Vizyon Sport

Nizâmi Saha Yapımı

Vizyon Sport

Nizâmi Saha Yapımı

Vizyon Sport

TOP