©2023 VİZYON SPORT
FİFA Onaylı

Standart Futbol Sahası Yapımı

STANDART ÖLÇÜLERDE, FİFA ONAYLI FUTBOL SAHASI YAPIMI. Sahanın özellikleri ve teslim süreçleri hakkında bilgi almak için bizi arayabilir, hızlıca teklif almak ve maliyeti hakkında detaylı bilgi edinmek için hizmet talep formuna bilgilerinizi ve talebinizi izah ederek bize hemen ulaşabilirsiniz.

Vizyon Spor, %100 müşteri memnuniyetini amaçlayan bir misyonda olduğundan dolayı, daima en iyi kaliteli malzemelerle sorunsuz bir hizmet hedeflemektedir. Bu bağlamda yaptığımız ar-ge çalışmaları ile iklim şartlarına dayanıklı, kolay deforme olmayan, uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilen sportif tesisler inşa etmektedir.

Hizmet Talep Formu

Nizami Profesyonel Futbol Sahası Yapımı

Nizami bir futbol sahası yapmak için dikkate almanız gereken birkaç önemli faktör vardır.

  1. Lokasyon Seçimi: İdeal olarak, futbol sahanızın düz, geniş ve güneş ışığına erişimi olan bir alan üzerine inşa edilmesi gerekmektedir. Ayrıca, sahanın rüzgarın etkisine karşı korunaklı bir konumda olması da önemlidir.
  2. Ölçüler: Futbol sahasının boyutları FIFA kurallarına uygun olmalıdır.
  3. Zemin: Futbol sahasının zemini, oyunun kalitesini etkileyen önemli bir faktördür. Genellikle doğal çim veya sentetik çim ve hibrit çim tercih edilir. Zeminin düzgün ve iyi bakım yapılabilen bir yapıda olması gerekir.
  4. Çevre: Sahanın çevresi, seyirci tribünleri, aydınlatma sistemi, oyuncu soyunma odaları, hakem odası gibi unsurları içermelidir. Seyirci tribünleri ve aydınlatma, sahanın kullanımını artırabilir.
  5. Bakım ve İdare: Sahanın düzenli bakımı ve idaresi, sahanın uzun ömürlü olmasını ve kalitesini korumasını sağlar. Çim bakımı, çizgi ve gol direklerinin düzenli kontrolü gibi işlemler gereklidir.
soccer field construction
Nizami saha yapımı ve ölçüleri

Futbol sahasının standart ölçüleri, uluslararası futbol oyun kurallarına ve FIFA (Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği) tarafından belirlenen yönergelerine göre belirlenir. FIFA'nın kuralları, futbol sahalarının boyutları, kale ölçüleri, çizgi pozisyonları ve diğer önemli detayları düzenler. FİFA standartlarına göre Profesyonel Futbol sahası ölçüleri;

45m x 90m ve ya 90m x 120m arası ölçülerinde yapılmaktadır.

Profesyonel Futbol Saha Zemini

FIFA onaylı bir saha için zemin tercih edilen seçenekler arasında doğal çim veya sentetik çim bulunur. Her iki seçenek de belirli standartlara ve bakım gereksinimlerine uymalıdır. Doğal çim sahalarda düzenli biçimde kesim, sulama, gübreleme ve bakım yapılmalıdır.

Sentetik çim sahalar, özel tasarlanmış dayanıklı malzemelerden yapılmıştır ve daha az bakım gerektirir, ancak düzenli temizlik ve kontroller yapılmalıdır.

football field construction

Büyük Düşünüyoruz!

 • Profesyonel teknik ekip.
 • Yüksek kalitede, mukavemetli malzemeler.
 • Tamamen müşteri odaklı misyon.

Zamanında
Tam Teslimat

SPORT

VİZYON

%100 Müşteri Memnuniyeti

Vizyon Spor, futbol Sahaları Yapımı’nda profesyonel ekibi ile açık ve kapalı halı saha yapım işlerini kısa sürede anahtar teslim gerçekleştirmektedir.

Kapalı & Açık Halı Saha yapımı

Vizyon Sport

Futbol Sahası Yapımı - Standat Ölçülerde

Vizyon Sport

Nizâmi Saha Yapımı

Vizyon Sport

TOP